Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Oddziału w Będzinie

Konferencja „Poglądy pod parasolem – jak się chronić”

26 październik 2017

    26102017   Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Poglądy pod parasolem – jak się chronić”, która odbędzie się dnia 28 listopada 2017 r. o godz. 18:00 w siedzibie Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach (ul. Starowiejska 11).

  Spotkanie ma na celu uświadomienie wartości ludzkiej solidarności i wartości współpracy wśród środowiska nauczycielskiego wraz z tworzeniem wspierających środowisk lokalnych w obliczu zmian w edukacji. Pierwsza część spotkania to Case Study – autentyczna historia i prezentacja ludzi stojących za Nauczycielkami Zabrza wraz z ich historią.  Do udziału zaproszone są Nauczycielki z Zabrza, Pełnomocnicy Nauczycielek z Zabrza oraz towarzyszący im prawdziwi ludzie. Drugą częścią spotkania będzie wykład prawnika ZNP o zmianach w Karcie Nauczyciela z wyszczególnieniem tzw. „oceny moralnej nauczyciela”. Podsumowaniem będzie rola wartości zrzeszania się i współdziałania ponad podziałami.

  Spotkanie skierowane jest do nauczycieli województwa śląskiego wraz z sympatykami edukacji. Szczególnie zapraszamy Młodych Nauczycieli. Spotkanie ma charakter otwarty, prosimy o przekazania informacji za Państwa pośrednictwem całej społeczności nauczycielskiej. Program konferencji stworzony jest w oparciu o własne doświadczenia. Inicjatywa wspierana jest przez KMN ZNP, ZNP Okręg Śląski oraz Zarząd Główny ZNP. Jako reprezentantka Akademii Młodego Związkowca ZNP z województwa śląskiego stawiam sobie za cel podkreślić siłę ludzkiego wsparcia ponad podziałami, które miało miejsce w województwie śląskim w obliczu postępowania dyscyplinarnego Nauczycielek z Zabrza. Wierzę, że autentyczna historia, za którą stoją ludzie, których można będzie wysłuchać podczas konferencji skłoni do refleksji i współdziałania. Na pewno zaciekawi Państwa również, wykład o zmianach w Karcie Nauczyciela z wyszczególnieniem kwestii tzw. „oceny moralnej” nauczyciela.

            Zachęcamy do korzystania z formularza internetowej rejestracji, wystarczy samo imię w celu oszacowania listy uczestników i zadbania o właściwą ilość miejsc. W formularzu można również wskazać proponowane pytanie do prawnika – pozwoli to poznać nam Państwa potrzeby. Więcej informacji będzie publikowane na wydarzeniu facebook. Wydarzenie można znaleźć wpisując ‚ Poglądy pod parasolem ‚ w wyszukiwarkę facebook.

            Pragnę, aby spotkanie Akademii Młodego Związkowca ZNP w województwie śląskim, pokazało siłę, która płynęła ze wsparcia Naszych Nauczycielek, aby przykład współdziałania ze Śląska stał się ogólnopolskim przykładem.

Ewelina Madej – Akademia Młodego Związkowca ZNP II
przedstawicielka województwa śląskiego

we współpracy z

Jadwiga Aleksandra Rezler – Prezes Okręgu Śląskiego
Związku Nauczycielstwa Polskiego