Związek Nauczycielstwa Polskiego
Zarząd Oddziału w Będzinie

Dzień Edukacji Narodowej Oddziału ZNP w Będzinie

23 październik 2019

W czwartek 17 października w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie miały miejsce obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Zarząd Oddziału Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Będzinie. W uroczystości wzięli udział m.in. Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Wicestarosta Dariusz Waluszczyk, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina Rafał Adamczyk.

 

 

Zaproszonych gości przywitała Prezes Oddziału ZNP w Będzinie Ewa Koralewska. Podczas uroczystości zrzeszeni w ZNP nauczyciele przyjęli słowa uznania za rzetelną i pełną zaangażowania pracę z młodzieżą. – Gratuluję wszystkich dotychczasowych dokonań i bogatego dorobku na rzecz oświaty. Dziękuję za wykonywaną przez Państwa z niewyczerpaną energią pracę z młodzieżą – zwrócił się do pedagogów Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Podziękowania i gratulacje popłynęły też w kierunku nauczycieli odchodzących na emeryturę oraz jubilatów.

 

Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uzdolnieni uczestnicy zajęć odbywających się w PMDK-u – młodzież zaprezentowała spektakl „Moralność pani Dulskiej”.

Więcej zdjęć:

https://powiat.bedzin.pl/aktualnosci/3900-dzien-edukacji-narodowej-w-powiatowym-mlodziezowym-domu-kultury